Więcej pieniędzy do kieszeni górnika

Dobre wyniki finansowe przełożą się bezpośrednio na poziom wynagrodzenia dla pracowników spółki KGHM, którzy korzystają z dobrodziejstwa zakładowego układu zbiorowego pracy. Górnicy mogą liczyć nie tylko na wzrost płac, ale także na wyższą nagrodę z zysków, które w tym roku są zadowalające. – Te wyniki mamy lepsze, niż w ubiegłym roku, więc wypłata premii będzie również wyższa – zapowiada prezes miedziowej spółki Radosław Domagalski – Łabędzki.

Władze KGHM mogą mieć powody do satysfakcji. Wyniki za trzeci kwartał br. są co najmniej zadowalające. Za trzy ostatnie miesiące miedziowy gigant zarobił na czysto 605 mln zł. To o 80. procent więcej, niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. W ciągu tego roku zysk miedziowego giganta wyniósł już 1,6 mld zł. Rok temu o tym czasie KGHM mógł pochwalić się zyskiem w wysokości – „jedyne” 629 mln zł, czyli o miliard złotych mniej, niż w 2017. 

Dobre wyniki finansowe całej Grupy nie pozostaną bez wpływu na poziom wynagrodzenia pracowników KGHM-u, których płace są zaszeregowane w zakładowym układzie zbiorowym pracy. 

 Wyniki, które widzimy po trzech kwartałach uwzględniają planowaną podwyżkę plus jeszcze wypłatę premii za 2017 rok od wyższych wyników spółki. Układ zbiorowy przewiduje udział czy partycypację w zyskach naszych pracowników. Ponieważ te wyniki mamy lepsze, niż w ubiegłym roku, wypłata premii będzie również wyższa – mówi prezes KGHM, Radosław Domagalski – Łabędzki. 

Szef Polskiej Miedzi dodał, że w poziom wynagrodzeń w spółce będzie w przyszłym roku wyższy, niż obecnie. – To wynika z tego, że tempo wzrostu wynagrodzeń w Polsce rośnie dosyć dynamicznie i wszystko wskazuje na to, że ten wzrost w czwartym kwartale tego roku będzie wyższy, niż w 2016 – dodaje prezes Radosław Domagalski – Łabędzki.

źródło: miedziowe.pl