Zbrzyzny i Skóra przegrali, zamierzają apelować

Legnicki sąd nie uznał racji Ryszarda Zbrzyznego i Krzysztofa Skóry, którzy domagali się unieważnienia uchwał Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Polskiej Miedzi, ustalających nowy skład rady nadzorczej spółki. W obu przypadkach oddalono powództwa udziałowców firmy.
Zbrzyzny chciał unieważnienia uchwały o niepowołaniu do rady Leszka Hajdackiego i Ryszarda Kurka, których w maju wybrała załoga KGHM. Wyrok w tej sprawie zapadł na posiedzeniu niejawnym. Takim rozwiązaniem zaskoczony jest sam Zbrzyzny, który o decyzji sądu dowiedział się od dziennikarzy. – Dla mnie to szokująca informacja. Jeżeli wyrok rzeczywiście zapadł, to mam nadzieję, że jako osoba pozywająca, zostanę o tym fakcie poinformowany w normalnym trybie. Jeśli potwierdzi się, że wyrok nie jest dla mnie korzystny, to na pewno się odwołam. Na szczęście w Polsce mamy konstytucję, która gwarantuje dwuszczeblowość w sądownictwie. Lokalny sąd nie będzie więc decydował jednoosobowo o tym, co wydarzyło się na walnym w czerwcu – mówi R. Zbrzyzny.

Apelacji nie wyklucza też Krzysztof Skóra, który podważał słuszność uchwały odwołującej Jozefa Czyczerskiego z rady nadzorczej. Także w tym wypadku sąd nie uznał racji udziałowca. Wyrok zapadł dzisiaj. – Wystąpię o uzasadnienie wyroku. Po jego analizie, podejmę decyzję o ewentualnej apelacji. Dla mnie dziwna jest sytuacja, że zarząd KGHM przeprowadził nowe wybory do rady. W Krajowym Rejestrze Sądowym wciąż widnieje skład rady sprzed maja i nie dokonano wpisu nowej. Cos tu jest nie tak – komentuje K. Skóra.

Na 20 października zwołano Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, które ma ustalić nowy skład rady. Mają się w niej znaleźć Maciej Łaganowski, Paweł Markowski i Lech Jaroń, których wybrali pracownicy podczas wrześniowego referendum. Ewentualne apelacje Zbrzyznego i Skóry będą więc rozpatrywane już po tym walnym.

źródło: miedziowe.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.