Kanadyjczycy zgodzili się na wykup

Akcjonariusze Quadra FNX wyrazili zgodę na przyjazne przejęcie firmy przez KGHM. Za wykupem głosowało 77 procent obecnych na walnym akcjonariuszy, co wystarczyło do zatwierdzenia transakcji. Nie obyło się jednak bez emocji.
Blisko co czwarty udziałowiec był przeciwny transakcji z Polską Miedzią. Jednak według przepisów, wystarczyła zgoda 2/3 akcjonariuszy, by wyrazić zgodę. Decyzja udziałowców to pierwszy z trzech ostatnich etapów finalizacji transakcji. Kolejnymi etapami będą zatwierdzenie jej przez Sąd Najwyższy Kolumbii Brytyjskiej oraz uzyskanie zgody Ministra Przemysłu Kanady. Procedura powinna się zakończyć w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Jeśli Polska Miedź wykupi sto procent akcji Quadry, stanie się właścicielem kopalń miedzi położonych w Kanadzie, USA, Chile oraz współwłaścicielem światowej klasy projektu Sierra Gorda. Spółka będzie pozyskiwać oprócz miedzi i srebra, także molibden, nikiel, ołów, złoto, platynę, pallad, ren i selen.

Transakcja będzie kosztować KGHM 10 mld zł. Dzięki inwestycji zdecydowanie wzrośnie jednak pozycja spółki w świecie, zarówno pod kątem produkcji miedzi, jak i ogólnej wartości firmy. (opr. mat)

W wyniku transakcji KGHM stanie się czwartym co do wielkości graczem na rynku miedzi na Świecie.

źródło: miedziowe.pl oraz własne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.