Strajk w JSW i akcje solidarności w całym regionie

jsw_dam_bigTrwa strajk okupacyjny w kopalniach JSW S.A. Kolejni górnicy dołączają również do strajku głodowego, który rozpoczęło 10 pracowników kopalni Zofiówka. Po pacyfikacji 9 lutego przez policję manifestacji  pod siedzibą spółki, dzisiaj Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy Regionu Śląsko-Dąbrowskiego (MKPS) ostro potępił  brutalność policji i zażądał wyciagnięcia konsekwencji od osób odpowiedzialnych za strzelanie do górników. Izba przyjęć  Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2  udzieliła pomocy 30 osobom, które brały udział w manifestacji.

MKPS zapowiedział również rozpoczęcie akcji solidaryzujących się z pracownikami JSW na terenie śląskiej aglomeracji. Liderzy MKPS zaapelowali także o natychmiastową dymisję prezesa Jarosława Zagórowskiego poprzez interwencję premier Kopacz bądź ministra Skarbu.

Jednocześnie  na konferencji prasowej  MKPS  w Katowicach zaprezentowano  dokumenty mówiące  o zawieraniu różnego typu umów które dowodzą, że z Jastrzębskiej Spółki Węglowej mogło dojść do wyprowadzenia  w ostatnich kilku latach ok. 100 mln zł.  Dokumenty te świadczą o tym, że pod względem moralnym funkcjonowanie zarządu JSW budzi olbrzymie wątpliwości.

Zarząd Zakładowy ZZG w Polsce przy ZG „Rudna” w pełni popiera górników JSW w ich akcji protestacyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.