Przeskocz do treści

Tragedia w ZG “Rudna”. Nie żyje 43 letni górnik.

Tragedia w kopalni ZG Rudna. W wyniku wstrząsu w rejonie GG-2, na oddziale G-11 zginął 43-letni nadsztygar górniczy. Tragicznie zmarły był mieszkańcem Lubina, osierocił dwoje dzieci. W kopalni pracował od 2002r. Decyzją prezesa KGHM, Marcina Chludzińskiego, we wszystkich oddziałach KGHM została ogłoszona trzydniowa żałoba.

Do wstrząsu doszło o godz. 9.30 w rejonie GG-2 na oddziale G-11 - 1200 metrów pod ziemią. Mimo błyskawicznie przeprowadzonej przez załogę i ratowników akcji, niestety nie udało się uratować mężczyzny. Zmarły to 43-letni nadsztygar górniczy. Był mieszkańcem Lubina, osierocił dwoje dzieci. W kopalni ZG Rudna pracował od 2002r.

- Niezwłocznie została powołana komisja do wyjaśnienia wszystkich okoliczności wypadku. Decyzją prezesa zarządu, Marcina Chludzińskiego, została wprowadzona trzydniowa żałoba we wszystkich oddziałach KGHM. Bezpieczeństwo pracowników jest dla Zarządu KGHM Polska Miedź bezwzględnym priorytetem. Każdy wypadek, każdy poszkodowany pracownik, a szczególnie każda ofiara śmiertelna to tragedia", czytamy w komunikacie spółki.

ZZG w Polsce przy KGHM Polska Miedź S.A. składa rodzinie wyrazy ogromnego współczucia.