Przeskocz do treści

Tragiczny wypadek na ZG “Rudna”.

Tragiczny wypadek w Zakładach Górniczych Rudna. Dziś, podczas robót strzałowych zginął 51-letni górnik. Był mieszkańcem Polkowic. Osierocił troje dzieci. Decyzją Prezesa Zarządu Marcina Chludzińskiego została wprowadzona trzydniowa żałoba we wszystkich oddziałach KGHM.

Do śmiertelnego wypadku doszło po godzinie trzeciej nad ranem na oddziale S-1 w rejonie GG-1 na oddziale G-7. - Mimo przeprowadzonej przez ratowników i lekarzy akcji reanimacyjnej nie udało się uratować mężczyzny. W kopalni została powołana komisja do wyjaśnienia wszystkich okoliczności wypadku - mówi Sylwia Jurgiel, rzecznik prasowy KGHM Polska Miedź S.A.

Górnik, który zginął tragicznie, był mieszkańcem Polkowic. Osierocił troje dzieci. Pracował w ZG Rudna od 2004 roku. Rodzinie i Bliskim zmarłego Zarząd i Pracownicy KGHM składają wyrazy współczucia. - Bezpieczeństwo pracowników jest dla Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. bezwzględnym priorytetem. Każdy wypadek, każdy poszkodowany pracownik, a szczególnie każda ofiara śmiertelna to tragedia - dodaje rzeczniczka Polskiej Miedzi.

Zarząd ZZG w Polsce przy KGHM składa serdeczne kondolencje rodzinie oraz znajomym Górnika.

źródło: miedziowe.pl